خانه / توسعه، معرفی و تحلیل فیلم / کانون تحلیل‌گران سینما

کانون تحلیل‌گران سینما

کانون تحلیل‌گران سینما
وابسته به
آگاه فیلم

عکس یک غریبه

عکس یک غریبه

از خراسون، دانشنامه خراسان بزرگ محتویات ۱ کتاب: ۱.۱ شناسنامه کتاب: ۱.۲ خلاصه داستان: ۲ فیلم: ۲.۱ درباره فیلم: ۲.۲ عوامل سازنده فیلم: ۳ توضیحات: ۴ سایر: کتاب: شناسنامه کتاب: فیلم‌نامه‌ی عکس یک غریبه منتشر شد نویسنده: مجید سیف العلمایی ناشر: انتشارت محقق طرح روی جلد: حمید مقدم چاپ اول: …

بیشتر بخوانید »

یادداشتی بر فیلم بوف کور

صادق هدایت

یادداشتی بر فیلم بوف کور ساخته بزرگمهر رفیعا از شهناز مرادی ۱۳۵۳ (کارگردان : بزرگمهر رفیعا) بر اساس «بوف کور» صادق هدایت دو فیلم ساخته شده است: یکی به وسیله کیومرث درم بخش و دیگری بزرگمهر رفیعا. فیلم درم بخش تولید «تلویزیون ملی ایران» است با زمان ۵۵ دقیقه، و جز در تلویزیون - در اواسط دهه پنجاه - در سینما ها نمایش داده نشد.

بیشتر بخوانید »

انسان خداست / این را من می گویم

کاغذ بی خط انسان خداست / این را من می‌گویم حسین عصاران نود و پنجمین جلسه‌ی "کانون تحلیل گران سینما" که در روز جمعه ۷ تیرماه ۱۳۸۷ در آگاه فیلم برپا شد، به نمایش و تحلیل فیلم "کاغذ بی‌خط" (ناصر تقوایی) اختصاص داشت. این نشست تخصصی با حضور؛ آقایان "سید حسین عصاران"، "دانوش یزدان پناه"و "علی باقرلی" برگزار شد. در این‌جا توجه شما را جلب می‌کنم به صحبت‌های مهندس حسین عصاران:

بیشتر بخوانید »

استفاده از طنز در فیلم‌های برادران کوئن – فارگو

سینما

کمی مشکل است بتوانیم بگوییم فیلم "فارگو" از نظر طبقه‌بندی ژانر در کدام ژانر قرار دارد از جهتی نوآر است و اما از نوع کارآگاهی و معمایی نیست. از همان ابتدا برای تماشاگر همه چیز مشخص است و از این جهت نوآر معمایی نیست. پیرنگ اصلی فیلم قرارداد جنایت است. دوست سرخپوست "جری" (تعمیر کار) می‌گوید من فقط جوئل را تضمین کردم و کالر را نمی‌شناسم! یعنی شخصیتی که دیوانه‌تر است را تضمین کرده!!! و این همان طنز سیاه فیلم است. در سینمای نوآر باران زیاد می‌بارد ولی برف زیاد وجود ندارد.

بیشتر بخوانید »

گزارش نمایش و تحلیل و بررسی فیلم سگ کشی و گفت‌وگوی تلفنی با استاد بهرام بیضایی

تنھا شنیدن نام "بھرام بیضایی" کافی است تا با داشتن اندک زمینه‌ای از داستان‌پردازی اعجاب‌انگیز او، تصویرگری بی بدیل او و صحنه‌گردانی بی‌مثال او به دنبالش به ھر جایی کشانده شوید. خصوصا اگر بحث بر سر نقد و بررسی یکی از آثارش باشد.

بیشتر بخوانید »

طنین صدای بهرام بیضایی در آگاه فیلم

طنین صدای "بهرام بیضایی" در آگاه فیلم به گزارش بخش خبر "آگاه فیلم"؛ کانون تحلیل‌گران سینما وابسته به "آگاه فیلم" صد و شانزدهمین نشست تخصصی-آموزشی خود را به نمایش، تحلیل و بررسی فیلم "سگ‌کشی" ساخته‌ی محقق، فیلم‌ساز و استاد مسلم سینمای ایران "بهرام بیضایی" اختصاص داد. این نشست،

بیشتر بخوانید »

Watch Dragon ball super