یلدا عباسی

یلدا عباسی

Sayf_yalda-abassiمجموعه ی کووات از این جهت برجسته است که به جرات می توان گفت از اولین کار هایی است که از هر لحاظ دارای کیفیت است. آهنگ های له یاره، مقام زاری مگری، شایجان، مقام فاطمه جان، مقام یا کلام شاه سیار و … از ماندگار ترین های موسیقی کرمانجی هستند که در این آلبوم به زیبایی اجرا شده اند. هر چند که گاها بعضی جاها لهجه ی کرمانجی به درستی ادا نمی شود و کمی از شیوایی بیان کرمانجی می کاهد اما کل کار در مجموع زیبا و جذاب است.

 مجموعه ی (آلبوم) کووات ۱ (Kûwat) با لهجه ی کرمانجی(کردی شمال خراسان) کاری بسیار زیبا و با کیفیت است که اخیرا به خوانندگی محسن میرزاده و خانم یلدا عباسی و جمعی از هنرمندان شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی به اجرا در آمده است. هیچ وقت یادم نمی رود که غروب هنگامی داخل اتوبوس برای اولین بار این آهنگ ها را شنیدم و بهانه ای شد برای احساس تا چند دقیقه ای جولان دهد. آنچنان برایم زیبا و خاطره انگیز بود که وصف ناپذیر است. بار ها برای من جای سوال بوده است که چه می شود ناگهان این گونه تحت تاثیر این موسیقی قرار می گیریم. ناگهان احساس فراق و جدایی از جایی بهت دست می دهد. گلویت برا بغض می گیرد. اما همیشه بغض نیست. گاهی امید است. گاهی زنده کننده ی خاطرات شیرین است. ناگهان اون لحظه های شیرین کودکی و شوق برای عروسی رفتن در آدم زنده می شود. ناگهان صدای دلنشین ساز پر از سوز قشمه در مقدمه عروسی به یاد میاد که گویی دعوت به همدلی، دعوت به صمیمیت و دعوت به نیکی است. زمانی که هنوز پسرک دستمال به دست با نقل و کشمش کوچه به کوچه و خونه به خونه مشغول دعوت  اهالی ده به عروسی است.

درباره admin

admin
خوش آمدید به : هنر توس | دانشنامه هنری خراسان | سامانه جامع هنر و هنرمندان بزرگ خراسان | www.arttoos.ir هدف: «هنر توس»، جهت تکمیل و تصحیح داده‌ها و به روز کردن اطلاعاتِ بانک خود، از همه هنرمندان، هنرجویان، هنردوستان و مدیران هنری در رشته و زمینه های مختلف هنری به سامانه مذکور مراجعه نمایند.

پیشنهاد میکنیم

مسجد جامع ازغد

جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ مسجد جامع ازغد

یک دیدگاه

  1. سلام و درود

    فوق العاده بود. بسیار زیبا و دلنواز
    متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Watch Dragon ball super